16.10. (sobota) – godz. 19.00

Koncert „ET IN TERRA PAX”

w wykonaniu Miejskiej Orkiestry STARY SĄCZ pod dyrekcją Georga Weissa,

z gościnnym udziałem: prof. Jakuba BOKUNA – klarnet,  ks. dra Rafała LUPY (Szwajcaria) – tekst  i Adriana SCHOCHA (Szwajcaria) – kotły.

Jak z samego tytułu wynika, rzecz będzie o pokoju na ziemi. W repertuarze znajdzie się utwór tytułowy całego koncertu, autorstwa Jana von der Roosta,  ale jeszcze kilka wielkich atrakcji muzycznych: Music fot the Royal Fireworks G. F. Handla, Finlandia J. Sibeliusa, Koncert klarnetowy K. Kurpińskiego oraz premierowo wykonany utwór Michaela de Santy Short Stories.

W utworze Concert piece no. 2 Felixa Mendelssohna solowe partie wykonają: Paulina Marczyk i prof. dr. Jakub Bokun, należący do najlepszych polskich klarnecistów młodego pokolenia. Korzeniami związany ze Starym Sączem, skąd pochodzą Jego rodzice. Jest profesorem klarnetu na Akademii Muzycznej we Wrocławiu,  ale też znakomitym dyrygentem. Koncertował w Europie, Ameryce Północnej i Południowej  oraz Azji. Laureat wielu konkursów w Polsce i za granicą. Założyciel Festiwalu Klarnetowego, który corocznie odbywa się we Wrocławiu i ściąga klarnecistów z całego świata.

W utworze tytułowym koncertu własny tekst o pokoju – szczególnie ważnym w dzisiejszych czasach – wygłosi ksiądz proboszcz dr. Rafał Lupa urodzony w Męcinie, a na co dzień – proboszcz w Lucernie (Szwajcaria). Razem z nim wystąpi gościnnie Adrian Schoch, także ze Szwajcarii – kotlista argauskiej orkiestry policyjnej i członek Musikgesellschaft Fislisbach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.