3.10. (niedziela) – godz. 16.00

Familijna niedziela z Teatrem Lalek RABCIO z Rabki Zdroju

PINOKIO

Autor: Jarosław Antoniuk , na motywach Carla Collodiego

Reżyseria: Jarosław Antoniuk

Obsada: Krystyna KACHEL, Agnieszka KWIATKOWSKA, Ewelina KLOCEK, Urszula TYLEK, Piotr SERAFIN, Łukasz ŁĘCKI, Filip BOCHENEK.

 

„Pinokio” to jedna z najbardziej znanych powieści dla dzieci, która kształtuje ich wyobraźnię i jest źródłem wielu inspiracji teatralnych i literackich.

Większość dzieci zna opowieść o Pinokiu, szeptaną przez rodziców „do poduszki”. Być może śnią one o  wspaniałych i niesamowitych, czasem niebezpiecznych przygodach, w których igra się ze śmiercią, ale też o tych dziecięcych, wiodących do Krainy Zabawek pokusach i pragnieniach. Pewnie też każdy dorosły  człowiek w zakamarkach swej pamięci zachowuje chociażby fragment niezwykłych losów  wymyślonych przez Carla Collodiego.

„Pinokio” to opowieść o życiu, o dojrzewaniu, o stawaniu się  z pajaca człowiekiem. Bo przecież pajac czy osioł to wcale nie brzmi dumnie. Ale nawet  będąc nimi – można  dorosnąć, zrozumieć, zmienić się. Ile jest z Pinokia w każdym z nas? Czy Pinokio to urwis, czy szukający własnej  tożsamości zagubiony i zapatrzony we własne potrzeby chłopiec?

Inscenizacja Teatru Lalek Rabcio włącza opowieść o drewnianej lalce w widowisko teatralne przygotowane przez trupę  wędrujących komediantów. To oni tworzą niepowtarzalną aurę  i  grupę aktorską niemalże z Cirque du  Soleil, która zabiegami czysto teatralnymi przemienia swój wóz  w kolejne miejsca znane z historii Pinokia – dom Dżeppetta, Pole Cudów, Cyrk, Wesołe Miasteczko. Pinokio żądny jest poznania świata, chętnie podejmuje  ryzykowne i  bezmyślne decyzje. Cierpi  za każdym razem. Ale jednocześnie jako młody, nieukształtowany jeszcze człowiek, uczy się życia,  a my widzowie bardzo mu w tym kibicujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *