Kiedy kilkanaście miesięcy temu Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek zapraszał do starosądeckiego Sokoła wszystkich na teatralną ucztę, nikt nie przypuszczał, że trzeba będzie na nią tak długo czekać, a nasze życiowe priorytety w dużym stopniu zostaną przewartościowane. Zmieniło się wiele, także w nas samych, na szczęście pozostało pragnienie miłości do sztuki, do teatru, które stopniowo i coraz mocniej zaczyna odżywać.
Jesteśmy pełni nadziei i optymizmu, że na przełomie września i października, będziemy mogli otworzyć szeroko drzwi do „świątyni sztuki”, w jaką na kilka jesiennych tygodni zamieni się budynek Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, które po raz pierwszy wspólnie ze Stowarzyszeniem Animatorów Kultury i Teatrem Robotniczym im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, zaserwuje nader smakowite dania teatralne (a przy okazji także muzyczne). Dania te zaspokoją z pewnością potrzeby kulturalne szerokiego grona widzów, zarówno wytrawnych znawców teatru, jak i tych, dla których starosądeckie spotkanie z teatrem będzie pierwszym w życiu. Zagwarantują to renomowane polskie teatry, ze stołecznym Teatrem Narodowym na czele, czy uwielbianymi przez publiczność festiwalową teatrami – Kwadrat, Kamienica, Gudejko, Capitol oraz znakomici twórcy, reżyserzy spektakli, aktorzy i muzycy. Będzie klasycznie, współcześnie, familijnie (za sprawą niedzielnych spektakli Teatru Lalek Rabcio), komediowo, muzycznie (jeden spektakl muzyczny i dwa koncerty z udziałem m. in. Miejskiej Orkiestry Stary Sącz i „niskopiennej góralki” Kasi Zielińskiej, rodem ze Starego Sącza). Nie zabraknie innych sądeckich akcentów – spektakli Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego i Teatru 13 oraz wystawy fotografii Jerzego Cebuli i Andrzeja Ramsa. A może – jak powiedział także przed rokiem pan Burmistrz – pojawi się „wstrząs, katharsis, które na ten moment innego czasu uwolnią nas od bieżących spraw”.
W sumie 19 tytułów (w tym kilka nowości i premier), ponad 30 spektakli i koncertów, wernisaż wystawy i jeszcze na dodatek kilka spotkań z artystami w ramach cyklu „Scena bliżej widza”. Smakowicie, jak przystało na jubileuszową, 25. edycję Jesiennego Festiwalu Teatralnego.
Informujemy, że festiwal organizowany jest w ścisłym rygorze sanitarnym, związanym z obecną sytuacją pandemiczną
Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce prowadzimy rejestrację danych kontaktowych uczestników naszych wydarzeń.
Prosimy o przybycie 20 minut przed wydarzeniem.
Wewnątrz budynku obowiązuje zakrywanie ust i nosa.
Przed wejściem należy zdezynfekować ręce.
Prosimy o zajmowanie tylko wyznaczonych przez obsługę miejsc.
Każdy z uczestników jest zobowiązany do wypełnienia formularza: