Zapraszamy na spotkania z artystami 25. Jesiennego Festiwalu Teatralnego.
 
Bezpłatne wejściówki (ilość bardzo ograniczona) czekają na Państwa w kasach Informacji Turystycznej i Kina Sokół w Starym Sączu.
 
Artur Barcis i Cezary Żak – 28 września, godz. 16:00
Hanna Śleszyńska – 9 października, godz. 19:45
Tadeusz Chudecki – 13 października, godz. 19:00
Katarzyna Zielińska – 18 października, godz. 17:00
Piotr Szwedes i Mikołaj Roznerski 19 października, godz. 19:00
 
Wszystkie spotkania odbywają się w galerii Kina Sokół na pierwszym piętrze
Teatr GUDEJKO rozpoczyna 25 Jesienny Festiwal Teatralny. Artur Barciś i Cezary Żak
Spotkanie z Hanną Śleszyńską i Hubertem Podgórskim
Spotkanie z Tadeuszem Chudeckim
Spotkanie z Katarzyną Zielińską
Spotkanie z Piotrem Szwedesem i Mikołajem Roznerskim

25. Jesienny Festiwal Teatralny

Kiedy kilkanaście miesięcy temu Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek zapraszał do starosądeckiego Sokoła wszystkich na teatralną ucztę, nikt nie przypuszczał, że trzeba będzie na nią tak długo czekać, a nasze życiowe priorytety w dużym stopniu zostaną przewartościowane. Zmieniło się wiele, także w nas samych, na szczęście pozostało pragnienie miłości do sztuki, do teatru, które stopniowo i coraz mocniej zaczyna odżywać.

Jesteśmy pełni nadziei i optymizmu, że na przełomie września i października, będziemy mogli otworzyć szeroko drzwi do „świątyni sztuki”, w jaką na kilka jesiennych tygodni zamieni się budynek Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, które po raz pierwszy wspólnie ze Stowarzyszeniem Animatorów Kultury i Teatrem Robotniczym im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, zaserwuje nader smakowite dania teatralne (a przy okazji także muzyczne). Dania te zaspokoją z pewnością potrzeby kulturalne szerokiego grona widzów, zarówno wytrawnych znawców teatru, jak i tych, dla których starosądeckie spotkanie z teatrem będzie pierwszym w życiu. Zagwarantują to renomowane polskie teatry, ze stołecznym Teatrem Narodowym na czele, czy uwielbianymi przez publiczność festiwalową teatrami – Kwadrat, Kamienica, Gudejko, Capitol oraz znakomici twórcy, reżyserzy spektakli, aktorzy i muzycy. Będzie klasycznie, współcześnie, familijnie (za sprawą niedzielnych spektakli Teatru Lalek Rabcio), komediowo, muzycznie (jeden spektakl muzyczny i dwa koncerty z udziałem m. in. Miejskiej Orkiestry Stary Sącz i „niskopiennej góralki” Kasi Zielińskiej, rodem ze Starego Sącza). Nie zabraknie innych sądeckich akcentów – spektakli Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego i Teatru 13 oraz wystawy fotografii Jerzego Cebuli i Andrzeja Ramsa. A może – jak powiedział także przed rokiem pan Burmistrz – pojawi się „wstrząs, katharsis, które na ten moment innego czasu uwolnią nas od bieżących spraw”.

W sumie 19 tytułów (w tym kilka nowości i premier), ponad 30 spektakli i koncertów, wernisaż wystawy i jeszcze na dodatek kilka spotkań z artystami w ramach cyklu „Scena bliżej widza”. Smakowicie, jak przystało na jubileuszową, 25. edycję Jesiennego Festiwalu Teatralnego.

Informujemy, że festiwal organizowany jest w ścisłym rygorze sanitarnym, związanym z obecną sytuacją pandemiczną

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce prowadzimy rejestrację danych kontaktowych uczestników naszych wydarzeń. 

Prosimy o przybycie 20 minut przed wydarzeniem.
Wewnątrz budynku obowiązuje zakrywanie ust i nosa.
Przed wejściem należy zdezynfekować ręce.
Prosimy o zajmowanie tylko wyznaczonych przez obsługę miejsc.

Każdy z uczestników jest zobowiązany do wypełnienia formularza:

25_JFT_plakat_A2-1 — kopia (2)
Skip to content