Jesienny Festiwal Teatralny od ponad 25 lat wpisuje się do kalendarza imprez kulturalnych jako jedna z największych cyklicznych imprez teatralnych i znaczące wydarzenie artystyczne, nie tylko w sądeckim regionie, ale i w całej Polsce. To bez wątpienia bardzo prestiżowy przegląd polskiej twórczości teatralnej, w różnych jej gatunkach i formach scenicznych, z udziałem wybitnych i popularnych polskich artystów oraz renomowanych, profesjonalnych teatrów, m. in.: Narodowego, Ateneum, Dramatycznego, Kamienicy, Polonii, Capitolu, Romy, Gudejko z Warszawy, wrocławskiego Teatru Formy, zakopiańskiego Teatru Witkacego, krakowskich teatrów – Starego, im. J. Słowackiego, STU i wielu innych scen z całej Polski. Realizowana przez lata formuła festiwalu wychodzi naprzeciw kulturalnym potrzebom szerokiego grona widzów. 

Dzięki tej formule na festiwalowej scenie można zobaczyć tragedie i komedie, spektakle czysto rozrywkowe obok alternatywnych, klasykę dramatu, ale też inscenizacje dzieł autorów współczesnych. W programie imprezy pojawiają się często nowe trendy i tendencje polskiego teatru oraz dramaturgii polskiej i zagranicznej. Organizatorzy Festiwalu – na czele od początku trwania imprezy z nowosądeckim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury – dbają nie tylko o dojrzałych wielbicieli teatru, ale zapewniają rozrywkę i przygodę intelektualną z materią teatralną na wysokim poziomie artystycznym tym, którzy edukację teatralną dopiero rozpoczynają. Dając przy okazji szansę prezentacji na festiwalowej scenie najbardziej doświadczonym lokalnym teatrom amatorskim. Ubiegłoroczna – jubileuszowa 25. edycja Jesiennego Festiwalu Teatralnego, po raz pierwszy miała miejsce w urokliwym Starym Sączu. Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, było to ponownie wielkie święto teatru, spotkanie z jego komediową, ale i poważną odsłoną, z klasyką i współczesnością. Z wielkimi gwiazdami, wspaniałymi aktorami i twórcami spektakli. Nie inaczej będzie w październiku tego roku.  

Miłośnicy teatru, stali bywalcy, ale też nowi odbiorcy festiwalowych propozycji, mogą już zacząć odliczanie do rozpoczęcia 26. Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Starym Sączu. 

Skip to content