Nowe Nasze Spychalscy marzec 2016
fot. Krzysztof Pałasz

27.09. (niedziela) – godz. 17.00 i 19.30

 

ŚWIATOWE PRZEBOJE WE DWOJE – Koncert

wykonanie: 

Anna i Romuald SPYCHALSCY – śpiew,

zespół muzyczny w składzie: Marcin RUTA (instrumenty klawiszowe, kier. muz.),

Marcin SAKTURA (gitara basowa, kier. muz.), Robert NIEWIADOMSKI (gitara)

i Dominik CZWARTEK (perkusja);

Krystyna PIETRASEK-KULIS – prowadzenie

 

„Światowe przeboje we Dwoje” to najbardziej uniwersalna propozycja koncertowa Anny i Romualda Spychalskich, w myśl powiedzenia „dla każdego coś miłego!”
To koncert, na program którego składają się wyłącznie utwory z gatunku ambitnej muzyki rozrywkowej. Usłyszymy m.in. przeboje Andrei Bocellego, Franka Sinatry, Michaela Buble, Celine Dion, Whitney Houston, jak również znane i lubiane melodie filmowe i musicalowe. 

W trakcie koncertu Widzowie wybiorą się wraz z Artystami w emocjonującą podróż po stylach i gatunkach muzycznych. Będzie wesoło, nastrojowo, wzruszająco i energetycznie. 

Wokalistom towarzyszyć będę czołowi muzycy łódzcy pod kierownictwem Marcina Janiszewskiego oraz znakomity konferansjer – Maciej Gogołkiewicz. 

 

Anna i Romuald Spychalscy, dzięki pasji i miłości do muzyki, stanowią duet nie tylko na scenie, ale również w życiu prywatnym. Od początku istnienia duetu, czyli przez prawie 7 lat, koncertowali w Polsce, wielokrotnie w Kanadzie i USA. Współpracowali z wieloma wybitnymi dyrygentami, m. in. na Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy oraz Przystankach Festiwalu w Łodzi, Krakowie, czy w Warszawie. Koncertowali z towarzyszeniem orkiestry Straussowskiej „Obligato” pod dyrekcją Jerzego Sobeńki,  z Reprezentacyjną Orkiestrą Straży Granicznej pod dyrekcją ppłka SG Stanisława Strączka i mjra SG Leszka Mieczkowskiego, czy z Orkiestrą Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Oprócz repertuaru operetkowego i operowego, punktem wyjścia do stworzenia duetu, który był nowym szczeblem w karierze Spychalskich, stało się włączenie do licznych programów artystów muzyki musicalowej, a także światowych i polskich evergreenów z gatunku muzyki filmowej i rozrywkowej. Szczególnie upodobali sobie przeboje Andrei Bocellego, Celine Dion, Franka Sinatry, Elvisa Presleya, Michaela Buble, Whitney Houston oraz szlagiery z lat 50′, 60′ i 70′. Spychalscy łączą style i gatunki, sięgają po wciąż nowy repertuar, a przy realizacji swoich koncertów współpracują z najlepszymi muzykami, co daje gwarancję najwyższego poziomu wykonawczego i artystycznego tych wydarzeń.

Ciepła barwa głosu Anny i jej estradowe esprit, ujawniające się w repertuarze musicalowym i rozrywkowym, prezentowanym na wielu przeglądach i konkursach wokalnych w kraju, których była laureatką, doskonale łączy się z dźwięcznym tenorem Romualda, który swoją karierę wokalną rozpoczął na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu i kontynuował ją do czasu spotkania z Anną, w repertuarze z gatunku liryki wokalnej, dzieł oratoryjno-kantatowych, operowych, operetkowych i musicalowych. Odkrycie talentu Anny zainspirowało śpiewaka do działań artystycznych i twórczych (jest też kompozytorem i aranżerem) w kierunku lżejszej muzyki, ale zawsze o szlachetnym rodowodzie. Muzyczna para wespół z zapraszanymi przez siebie artystami tworzy  z różnych gatunków muzyki barwny kalejdoskop melodii, rytmów i nastrojów.

 

fot. Sławomir Grzanek