Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Wystawa fotografii Jerzego Cebuli i Andrzeja Ramsa

„TEATR [WASZ] WIDZĘ OGROMNY…”

Wernisaż 21.09. (poniedziałek) – godz. 18.00 – CKiS im. Ady Sari – I piętro

Jerzy Cebula urodził się w Dzierżoniowie. Fotografią zainteresował się w roku 1967, ucząc się jej w Domu Harcerza (w parku niedaleko Diory). W 1969 roku przyjechał do Nowego Sącza, gdzie ukończył Technikum Kolejowe (tradycja rodzinna) a później studia we Wrocławiu. Przez cały czas towarzyszyła mu fotografia, która stała się sposobem na życie. Ponad 20 lat był etatowym fotoreporterem w Dzienniku Polskim w Krakowie, swoje fotografie zamieszczał także na portalu internetowym „sadeczanin.info”, współpracował  z wieloma redakcjami w kraju. Zajmuje się głównie fotografowaniem sportu, ale również sztuki – przede wszystkim jazzu i teatru. Na koncie ma wiele wystaw fotograficznych poświęconych sztuce, indywidualnych i zbiorowych, w kraju i Europie (Słowacja, Czechy, Niemcy, Francja). Wydał kilka albumów związanych z postacią Jana Pawła II, a także ze sportem i Nowym Sączem. Jest autorem plakatów, widokówek i kalendarzy.

Andrzej Rams jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie na Wydziale Nauk Społecznych oraz Otwartego Studium Fotografii na Wydziale Historii Architektury Odnowy i Konserwacji Zabytków Politechniki Krakowskiej. Uczeń między innymi prof. Zbigniewa Łagockiego. Jest jednym z pomysłodawców, współorganizatorem oraz dyrektorem artystycznym Festiwalu Fotografii „Widzi Się” w Starym i Nowym Sączu.  Zajmuje się fotografią dokumentalną, artystyczną oraz użytkową. Od kilkunastu lat fotografuje wydarzenia muzyczne w kraju, między innymi Festiwal Muzyki Dawnej w Starym Sączu. W jego dorobku można znaleźć także fotografie z kilkuset spektakli teatralnych. Na stałe współpracuje z mediami lokalnymi  i ogólnopolskimi oraz z instytucjami kultury i teatrami. Jest autorem wystaw indywidualnych oraz zbiorowych.

Wystawa jest małą częścią ogromnego archiwum jej autorów ze zdjęciami o tematyce teatralnej. Od wielu lat towarzyszą Oni Jesiennemu Festiwalowi Teatralnemu, rejestrując wszystkie wydarzenia artystyczne, odbywające się w ramach tej imprezy.