Plakat

Program


PROGRAM

XIV JESIENNEGO FESTIWALU TEATRALNEGO

17 – 30 PAŹDZIERNIKA 2010 R.

17.10. (niedziela) – godz. 18.oo

Koncert Papieski – „TREBUNIE-TUTKI” W HOŁDZIE OJCU  ŚWIĘTEMU „Niebiańskie nuty Wielkiego Pasterza”.

 

18.10. (poniedziałek) – godz. 17.3o i 20.3o

„GĄSKA” Nikołaja Kolady –

Teatr „CAPITOL” z Warszawy –

Reżyseria: Grzegorz CHRAPKIEWICZ

Występują: Katarzyna FIGURA, Anna GORNOSTAJ, Anna KÓZKA/ Maria DEJMEK, Tomasz DEDEK, Cezary MORAWSKI.

 

19.10. (wtorek) – godz. 10.oo i 18.oo

„ZEMSTA” Aleksandra Fredry –

Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego z Nowego Sącza

reżyseria: Maciej KUJAWSKI.

 

20.10. (środa) – godz. 10.oo i 12.oo

„O!!! CZERWONY KAPTUREK!” Macieja K.Tondery –

Teatr Lalek „RABCIO” z Rabki-Zdroju –

reżyseria: Maciej K.TONDERA,

występują: Piotr SERAFIN, Hanna ŚWIĘTNICKA, Paweł STOJOWSKI,

Katarzyna PĘDZIMĄŻ, Cezary SKROCKI, Agnieszka KWIATKOWSKA.

 

21.10. (czwartek) – godz. 10.oo i 17.3o.

„BURZA W TEATRZE GOGO” Andrzeja Maleszki –

Teatr „CO SIĘ STAŁO?!”  z Limanowej

reżyseria: Janusz MICHALIK.

 

22.10. (piątek) – godz. 17.oo i 20.3o

„ZAMKNIJ OCZY I MYŚL O ANGLII” Johna Chapmana & Anthony’ego Marriotta –  Teatr „BAJKA” z Warszawy –

reżyseria: Stefan FRIEDMANN,

występują: Agnieszka KOTULANKA, Agata MEILUTE, Małgorzata PIECZYŃSKA, Krzysztof BANASZYK, Andrzej DESKUR, Stefan FRIEDMANN, Włodzimierz PRESS, Karol STRASBURGER, Zdzisław WARDEJN.

 

 

23.10. (sobota) – godz. 16.oo i 19.oo

„CO JA PANU ZROBIŁEM, PIGNON?” Francisa Vebera –  

Teatr „KWADRAT” z Warszawy

reżyseria: Wojciech ADAMCZYK,

występują: Paweł WAWRZECKI, Grzegorz WONS, Andrzej GRABARCZYK, Renata DANCEWICZ, Andrzej NEJMAN, Marek SIUDYM.

 

24.10. (niedziela) – godz. 16.oo i 19.oo

„MIŁOŚĆ I POLITYKA” Pierre’a  Sauvila –

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie –

reżyseria: Jerzy BOŃCZAK,

występują: Joanna LISZOWSKA, Jerzy BOŃCZAK, Piotr MACHALICA,

Agnieszka ŁOPACKA, Michał KULA.

 

25.10. (poniedziałek) – godz. 17.3o i 20.oo

Koncert „OKUDŻAWA, BRASSENS, WYSOCKI, BREL, COHEN… 20 SCEN Z ŻYCIA BARDA” –

Agencja Artystyczna „57” z Krakowa –

scenariusz i reżyseria: Jerzy SATANOWSKI,

prowadzenie: Jan WOŁEK, występują: Piotr MACHALICA, Artur ŻMIJEWSKI,

Wojciech WYSOCKI, Justyna SZAFRAN, Wojciech BRZEZIŃSKI, Beata LERACH, Magdalena PIOTROWSKA, Arkadiusz BRYKALSKI oraz zespół muzyczny w składzie:  Fabian WŁODEK, Paweł PAŃTA, Wiesław WYSOCKI, Paweł STANKIEWICZ,

Karol PAWŁOWSKI.

 

26.10. (wtorek) – godz. 10. i 12.oo

„CALINECZKA” wg Jana Christiana Andersena –

Dziecięca Grupa Teatralna „CUDOKI-SZUROKI” z Nowego Sącza

reżyseria: Małgorzata STOBIERSKA.

 

27.10. (środa) – godz. 17.oo i 20.3o

PODWÓJNA REZERWACJA” Raya Cooneya i Johna Chapmana –

Teatr „KOMEDIA” z Warszawy –

Reżyseria: Tomasz DUTKIEWICZ,

występują: Julia KAMIŃSKA/ Karolina NOWAKOWSKA, Edyta OLSZÓWKA, Agnieszka WARCHULSKA/ Katarzyna ZIELIŃSKA, Magdalena WÓJCIK, Ewa ZIĘTEK/ Joanna KUROWSKA, Robert ROZMUS, Przemysław SADOWSKI, Jan JANKOWSKI, Piotr ZELT.

 

28.10. (czwartek) – godz. 17.3o i 20.3o

 „O PÓŁNOCY PRZYBYŁEM DO WIDAWY, czyli OPIS OBYCZAJÓW III”

na podstawie tekstów ks. Jędrzeja Kitowicza, Henryka Rzewuskiego i cudzoziemców odwiedzających Polskę w czasach Stanisława Augusta –

Teatr „IMKA” z Warszawy –

scenariusz i reżyseria: Mikołaj GRABOWSKI,

występują:  Tomasz KAROLAK, Magdalena BOCZARSKA, Iwona BIELSKA,

Urszula POPIEL, Wojciech BŁACH, Oskar HAMERSKI, Olga MYSŁOWSKA,

Mikołaj GRABOWSKI.

 

29.10. (piątek) – godz. 17.3o i 20.oo

„LEKCJA SZALEŃSTWA” na podstawie utworów „Lekcja” oraz „Szaleństwo

we dwoje” Eugène Ionesco –

Teatr „NOWY” z Zabrza –

reżyseria: Waldemar ŚMIGASIEWICZ,

występują:  Joanna ŻÓŁKOWSKA, Paulina HOLTZ, Wojciech LEŚNIAK.

 

 

30.10. (sobota) – godz. 16.oo i 19.oo

„I TAK CIĘ KOCHAM” spektakl autorski Emiliana Kamińskiego na motywach utworów Maurice’a Hennequina i Andrzeja Jareckiego –

Teatr „KAMIENICA” z Warszawy –  

reżyseria:  Emilian KAMIŃSKI,

występują: Katarzyna SKRZYNECKA / Bożena STACHURA ,  Justyna SIEŃCZYŁŁO, Dorota PIASECKA, Julita KOŻUSZEK / Marta LEDWOŃ,   Jakub PRZEBINDOWSKI / Krzysztof IBISZ, Piotr SZWEDES / Jacek KAWALEC, Emilian KAMIŃSKI, Tadeusz WOSZCZYŃSKI./ Tadeusz CHUDECKI

Wszystkie spektakle prezentowane są w sali teatralnej

MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY w Nowym Sączu – Al. Wolności 23