Plakat

Program

 

PROGRAM XV JESIENNEGO FESTIWALU TEATRALNEGO

9 – 23 PAŹDZIERNIKA 2011 ROKU

MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W NOWYM SĄCZU – AL. WOLNOŚCI 23

 

9 X (niedziela) – godz. 17.00

Galeria MOK –

Wernisaż wystawy fotografii Daniela Janiszyna „TEATR”

impreza towarzysząca

 

9 X (niedziela) – godz. 18.00                                                                                           

10 X (poniedziałek) – godz. 18.00

„DAILY SOUP” Amanity Muskarii –

Teatr NARODOWY w Warszawie

reżyseria: Małgorzata BOGAJEWSKA,

występują: Halina SKOCZYŃSKA, Janusz GAJOS, Lidia SADOWA i  Danuta SZAFLARSKA.

 

11 X (wtorek) – godz. 17.30 i 20.30

„TESTAMENT CNOTLIWEGO ROZPUSTNIKA” Anatolija Kryma –

Teatr KAMIENICA w Warszawie

reżyseria: Emilian KAMIŃSKI,

występują: Katarzyna CICHOPEK, Anna IBERSZER, Przemysław CYPRYAŃSKI,

Emilian KAMIŃSKI, Jarosław WITASZCZYK oraz Małgorzata NOWAK,  Weronika DĘBICKA

i Andrzej LEWOCKI (gitara).

 

12 X (środa) – godz. 17.30 i 20.00

„EKSPERYMENT ADAM I EWA” na podstawie „Dzienników Adama i Ewy”

Marka Twaina –

Teatr TM w Warszawie

reżyseria: Tomasz MĘDRZAK,

występują: Agnieszka SITEK, Tomasz  MĘDRZAK i Piotr SZWEDES.

 

13 X (czwartek) – godz. 18.00 i 20.00

„LALKI” Michała Zdunika –

Teatr im. S.I. Witkiewicza w Zakopanem

reżyseria: Hieronim BUDZYK,

występują:, Alicja DĄBROWSKA, Karolina FORTUNA i Jaga SIEMASZKO.

 

14 X (piątek) – godz. 11.00 i 18.00

„TRYPTYK RZYMSKI” Jana Pawła II –

Teatr ROBOTNICZY im. Bolesława Barbackiego – Scena Poetycka w Nowym Sączu

reżyseria: Janusz MICHALIK,

występują: Dorota KACZMARCZYK,  Monika ŚLEPIAK i Janusz MICHALIK

oraz Zespół Kameralny „SONATINA 2”

 

15 X (sobota) – godz. 18.00

„MATEMATYKA MIŁOŚCI” Esther Vilar –

Studio BUFFO w Warszawie

reżyseria: Alicja ALBRECHT,

występują: Małgorzata ZAJĄCZKOWSKA, Piotr WOŹNIAK (tancerz tanga)

i zespół muzyczny MACHINA DEL TANGO.

 

16 X (niedziela) – godz. 16.00 i 18.30

„BRAT NASZEGO BOGA” Karola Wojtyły –  

Scena MOLIERE w Krakowie

reżyseria: Artur DZIURMAN,

występują: Maciej JACKOWSKI, Danuta DAMEK, Janina FILIP, Wanda MIZIK,

Renata SZCZEPANIAK, Małgorzata WALKOSZ, Joanna ZAJĄC, Mieciu BACZYŃSKI, Krzysztof BARTOSZ, Janusz BĄK, Mariusz DŁUGOPOLSKI, Mariusz KOCZARA,

Lech ŁYSAK, Adam ŁYSEK, Michał PŁATEK, Janusz PTAK, Leszek PNIACZEK,

Henryk REDKIEWICZ, Mateusz WITTEK, Stasiu ZAJĄC oraz gościnnie:

Iwona CHAMIELEC, Gabrysia DZIURMAN, Magda SOKOŁOWSKA i inni.

 

17 X (poniedziałek) – godz. 10.00 i 12.00

„KOZIOŁEK MATOŁEK” wg Kornela Makuszyńskiego –

Scena MOLIERE w Krakowie

reżyseria: Artur DZIURMAN

występują: Marcin KOBIERSKI/Leszek PNIACZEK, Renata SZCZEPANIAK,

Mieczysław BACZYŃSKI, Janusz BĄK i Krzysztof BARTOSZ.

 

17 X (poniedziałek) – godz. 17.30 i 20.30

„LISTY MIŁOSNE” Alberta R. Gurneya –

Agencja Artystyczna 57 w Krakowie

reżyseria: Dariusz TARASZKIEWICZ,

występują: Grażyna WOLSZCZAK i Piotr MACHALICA.

 

18 X (wtorek) – godz. 17.00 i 20.00

„LEWE INTERESY” Robina Hawdona –

Agencja Artystyczna Jerzy Bończak – Komedie w Warszawie

reżyseria: Jerzy BOŃCZAK,

występują: Joanna LISZOWSKA, Katarzyna ZIELIŃSKA, Jerzy BOŃCZAK,

Marcin PRZYBYLSKI, Przemysław SADOWSKI, Marcin TROŃSKI, Zdzisław WARDEJN

i Marcin ZARZECZNY.

 

19 X (środa) – godz. 10.00 i 12.00

„KSIĄŻĘ I ŻEBRAK” Marka Twaina –

Teatr NSA w Nowym Sączu

reżyseria: Janusz MICHALIK i Małgorzata STOBIERSKA,

występują: Aleksandra CHAPKO, Alicja CHAPKO, Zbigniew KUKLA, Beata SZCZYPUŁA, Janusz MICHALIK, Marcin KUKLA, Kamil GROCHOLEWSKI, Michał DZIURZYŃSKI,

Łukasz KOWALCZYK, Mateusz BIERYT, Stanisław CHOCZEWSKI, Karolina GWÓŹDŹ, Zuzanna SZCZYPUŁA, Dorota KOTLARZ, Agata MARTISZEK, Jędrzej BIGOSIŃSKI, Sławomir BODZIONY, Kamila KMAK, Jakub KUMOR i Marcin RUCHAŁA.

 

19 X (środa) – godz. 19.00

„JA JESTEM TYLKO PO TO ŻEBY: KOCHAĆMNIE”– recital piosenek kabaretowych

z okresu XX-lecia Międzywojennej Warszawy –

Krakowski Teatr Faktu Niny Repetowskiej

występują: Nina REPETOWSKA i Paweł BIEŃKOWSKI (fortepian).

 

20 X (czwartek) – godz. 10.00 i 12.00

„NIEGDYŚ OFELIA” na motywach monologu Stanisława Wyspiańskiego „Śmierć Ofelii” –

Krakowski Teatr Faktu Niny Repetowskiej

reżyseria i wykonanie: Nina REPETOWSKA.

 

 

20 X (czwartek) – godz. 18.00

„DEKOMPOZYCJA” wg „Kwartetu dla czterech aktorów” i „Audiencji III”

Bogusława Schaeffera –

Teatr NSA w Nowym Sączu

opracowanie i wykonanie: Janusz MICHALIK.

 

21 X (piątek) – godz. 17.00 i 20.00

„CARMEN sztuka na dziesięć telefonów komórkowych” Esther Vilar –

Teatr CAPITOL w Warszawie

reżyseria: Robert TALARCZYK,

występują: Anna GORNOSTAJ, Maria NIKLIŃSKA, Joanna TRZEPIECIŃSKA,

Jacek BOŃCZYK, Hiroaki MURAKAMI, Bartosz OBUCHOWICZ i Krzysztof TYNIEC.

 

22 X (sobota) – godz. 16.00 i 19.00

„MÓJ PRZYJACIEL HARVEY” Mary Chase –

Teatr KWADRAT w Warszawie

reżyseria: Marcin SŁAWIŃSKI,

występują: Jan KOBUSZEWSKI, Ewa ZIĘTEK, Anna BOROWIEC, Katarzyna GLINKA,

Ilona CHOJNOWSKA, Maciej KUJAWSKI, Andrzej ANDRZEJEWSKI,

Andrzej KOPICZYŃSKI, Katarzyna EJMONT, Wincenty GRABARCZYK i Marek SIUDYM.

 

23 X (niedziela) – godz. 16.00 i 19.00

„DIETA CUD” Jana Jakuba Należytego –

Teatr PALLADIUM w Warszawie

reżyseria: Piotr DĄBROWSKI,

występują:  Adrianna BIEDRZYŃSKA, Ewa KUKLIŃSKA,  Alicja KWIATKOWSKA

i Ewa ZIĘTEK.