17.10. (wtorek) – godz. 17.00 i 20.30

„GODZINKA SPOKOJU” Floriana Zellera

Teatr KWADRAT z Warszawy

Reżyseria: Marcin SŁAWIŃSKI

Obsada: Paweł WAWRZECKI, Ewa WENCEL, Lucyna MALEC, Grzegorz WONS, Michał LEWANDOWSKI, Andrzej ANDRZEJEWSKI, Andrzej GRABARCZYK

Cena biletu: 110 zł

Czy zdarza Wam się marzyć o świętym spokoju? O choćby jednym weekendzie, niedzieli, wieczorze, nawet godzince tylko dla siebie? Wszyscy to znamy. Ciągle coś się dzieje. Philip (Paweł Wawrzecki) bohater sztuki Floriana Zellera próbuje właśnie wygospodarować 60 minut na przesłuchanie płyty ulubionego wykonawcy jazzowego. Niestety jego żonie akurat zebrało się na poważne rozmowy. To jednak nie koniec komplikacji, bo kiedy wreszcie udaje mu się odprawić małżonkę do innego pokoju, zjawia się polski hydraulik,  który wcale nie mówi po polsku, sąsiad ze skargą, syn metalowiec i cała plejada innych nieoczekiwanych gości. Aktorski popis Pawła Wawrzeckiego, który przez prawie cały spektakl nie opuszcza sceny, marząc o choćby jednej… godzince spokoju.

Autorem sztuki jest Florian Zeller współczesny francuski dramaturg, którego twórczość łączy walory lekkich komedii oraz wcale niebłahej i bardzo trafionej refleksji nad naszym życiem.

Doskonały tekst, wartkie tempo i brawurowe aktorstwo to największe atuty przedstawienia Kwadratu- zapraszamy!

Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

fot. Tatiana Jachyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content