1.10. (niedziela) – godz. 17.00 

Alan Alexander MilneKUBUŚ PUCHATEK” (Winnie the Pooh)

Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu

Spektakl familijny – pamięci Macieja Kujawskiego 

PREMIERA


Przekład : Irena Tuwim

Inscenizacja i reżyseria: Katarzyna SZEWCZYK i Krzysztof ŻAROWSKI

Muzyka: Krzysztof ŻAROWSKI

Współpraca: Magdalena KURNYTA 

Choreografia: Magdalena KAWECKA

Osoby: Kubuś Puchatek – Krzysztof ŻAROWSKI, Królik – Sławomir BODZIONY, Kłapouchy – Mieczysław FILIPCZYK, Sowa Przemądrzała – Magdalena KURNYTA, Prosiaczek – Katarzyna SZEWCZYK, Mama Kangurzyca – Dorota KACZMARCZYK, Krzyś – Daniel DĄBROWSKI,

Narrator: Katarzyna KACZMARCZYK

Opieka artystyczna: Janusz MICHALIK


Wstęp bezpłatny – wejściówki dostępne w recepcji CKiSu od 18 września br.


Kubuś Puchatek to pełna zabawnych, ale też czasem wzruszających historyjek, opowieść o wielkiej przyjaźni między mieszkańcami Stumilowego Lasu i ich przyjacielu, chłopcu o imieniu Krzyś. Każde z nich jest inne, a jednak stanowią zgraną, wspierającą się grupę. Zdarzają się między nimi kłótnie i spory, czasem płatają sobie dowcipy, ale w potrzebie mogą na siebie wzajemnie liczyć. Są także otwarci na innych. Gościnnie przyjmują Mamę Kangurzycę, która pewnego dnia pojawia się w lesie wraz z Maleństwem.  

To także opowieść o tym, że ludzie, których spotykamy wokół siebie, nie są tacy sami jak my. Każdy człowiek ma jakieś wady i ograniczenia – czegoś się boi, czegoś nie potrafi, coś go przeraża, ale przy tym obdarzony jest szeregiem zalet. Ktoś jest naiwny i niezbyt mądry, ale też bardzo sympatyczny i uczynny jak Kubuś; ktoś najchętniej sam podejmowałby wszystkie decyzje, jak Królik, który jednak umie wszystko zorganizować; ktoś inny jest zarozumiały jak Sowa, ale z drugiej strony bardzo mądry; ktoś jest tchórzliwy jak Prosiaczek, ale stara się dotrzymywać słowa i jest bardzo życzliwie nastawiony do wszystkich; ktoś z kolei jest skromny, trzyma się z boku, jest ciągle zmartwiony i marudny, ale też bardzo odpowiedzialny jak Kłapouchy; czy wreszcie ktoś ma złośliwe poczucie humoru, ale jest opiekuńczy, troskliwy i rozsądny jak Mama Kangurzyca. Ważne jest, abyśmy każdego człowieka próbowali poznać, bo może się okazać, że zostanie naszym przyjacielem, jeśli tylko zaakceptujemy go takim, jakim jest.

Spektakl dedykowany jest pamięci Macieja Kujawskiego – wieloletniego aktora warszawskiego Teatru Kwadrat, ale także reżysera przedstawień w nowosądeckich teatrach – Robotniczym i NSA („Przyjaciel wesołego diabła”, „Zemsta”, „Smok Wawelski. Inna historia”, „Jaś i Małgosia”), nauczyciela, mentora ale nade wszystko Przyjaciela naszej teatralnej rodziny. Od 2002 roku użyczał On swojego głosu Kubusiowi Puchatkowi w polskiej wersji językowej produkcji Disneya.

Czas trwania spektaklu: ok. 55 minut bez przerwy                                                                                      

Na zdjęciu Maciej Kujawski w spektaklu „Tuwim, trąba i kredki” podczas 21. JFT w 2017 r. (fot. Jerzy Cebula)

Zdjęcia z próby spektaklu „KUBUŚ PUCHATEK” Teatru Robotniczego.
Autor zdjęć: Andrzej Rams

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content