16.10. (poniedziałek) – godz. 17.00 i 20..00

„NIC SIĘ NIE STAŁO” Piotra Rowickiego

Teatr GARNIZON SZTUKI z Warszawy

Reżyseria: Piotr RATAJCZAK

Obsada: Zofia ZBOROWSKA-WRONA, Michał ŻURAWSKI, Piotr GŁOWACKI, Maciej ZAKOŚCIELNY, Marcin KORCZ, Jakub SASAK, Jędrzej HYCNAR

Cena biletu: 110 zł

Spektakl NIC SIĘ NIE STAŁO powstał z pasji i miłości do futbolu, jest hołdem złożonym kultowym postaciom polskiej piłki – opowieścią o zawodowej i życiowej, zawsze niełatwej, często też obfitującej w dramatyczne wydarzenia, drodze piłkarzy – Ernesta Wilimowskiego, Kazimierza Deyny, Zbigniewa Bońka,  Emmanuela Olisadebe, Roberta Lewandowskiego, czy Ewy Pajor, prawdziwej gwiazdy światowej kobiecej piłki nożnej. Ale także legendarnym trenerom:  Kazimierzowi GórskiemuJanuszowi Wójcikowi czy Jackowi Gmochowi.

Bohaterami show są też kibice, pełni miłości, entuzjazmu, poświęcenia. Zawsze wierni, nawet po przegranych meczach śpiewający: Polacy, nic się nie stało!  No i oczywiście znający się na piłce i strategii lepiej niż wszyscy trenerzy i działacze razem wzięci!

Ta piłkarska opowieść jest pretekstem do przypomnienia uniwersalnych wartości, tak ważnych dla każdego z nas, jak wspólnota, przyjaźń, honor, fair play, pasja, patriotyzm. I wreszcie moment głębokiego wzruszenia, gdy na stadionie rozbrzmiewają pierwsze słowa hymnu. Ekstatyczne uczucie radości, niesamowite i nieporównywalne z niczym skrajne emocje.

fot. Kamin Ozimek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content